Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Ризла гејминг со ново име Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Join the forum, it's quick and easy

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Ризла гејминг со ново име Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Велешки Гејминг

Awp Arena


  Ризла гејминг со ново име

  Admin
  Admin
  Admin


  Број на мислења : 39
  Поени : 3000013
  Reputation : 1
  Join date : 2011-05-08
  Age : 29
  Местолокација : Macedonia

  Ризла гејминг со ново име Empty Ризла гејминг со ново име

  Пишување by Admin Чет Сеп 29, 2011 1:11 am

  Здраво на сите... како што знаете нашата историја почна со името NightWar .. па потоа се кренавме со името Рзл .. станавме едни од попознатите во Македонија и Македонските Гејмерски органијации....
  Па да еве и сега имаме ново име поради недоразбирањата околу името со друга организација ,а нашето ново име е : MKD Gaming .. кое значи во превод Македонски Гејминг или Македонска играчница....

  Ип од нашиот АВП сервер : 193.104.68.36:27029

  Поздрав и се најдобро

  GL & HF

   Сега е точно Сре Мај 22, 2024 3:50 am