Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Veles Gaming Najdobra gejmerska organizacija vo Makedonija ! Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Join the forum, it's quick and easy

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Veles Gaming Najdobra gejmerska organizacija vo Makedonija ! Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Велешки Гејминг

Awp Arena


Veles Gaming

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

Новости.

Сите новости во врска со форумот/серверите се тука.

Модератор: Moderators

55За серверите.......
Пон Апр 15, 2013 4:44 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

44AMX Команди за А...
Нед Мај 08, 2011 8:14 pm
Admin Видете го последното мислење

Представи се.

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

1224Monstrum
Вто Фед 14, 2012 4:46 am
monstrum Видете го последното мислење

Veles Gaming АДМИНИСТРАЦИЈА

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

417ADMIN
Пон Фед 20, 2012 12:00 am
monstrum Видете го последното мислење
Нема нови мислења

11Добродојдовте
Саб Ное 26, 2011 4:08 am
Admin Видете го последното мислење

Veles Community

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

00
Нема нови мислења

00

Забава

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

11jokez gaming stu...
Пон Мај 09, 2011 10:31 am
??????  Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Превземање филмови

Превземете некој филм од нашата колекција.

1313Full Metal Jacke...
Нед Ное 20, 2011 1:03 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Музика.

Објавете ја вашата омилена песна[и] и слушајте заедно и со другите членови.

11Малце транс музи...
Сре Јун 01, 2011 10:31 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Останато.

Во оваа тема може да пушувате што сакате.

221V1 Kecher.MKD v...
Пон Мај 16, 2011 6:14 am
Admin Видете го последното мислење

Мини Лига

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

Турнир

Турнирот ке се одржи на Клан Вар серверот со следниве мапи: de_dust2,de_nuke,de_inferno,de_cbble,de_train еден тим одбира мапа ! Може да се пријави секој кој што има клан ! Награди за прво место фул админ на дд2 серверот !

55Турнир скорови...
Вто Jул 26, 2011 2:17 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Мини Лига

Мини Лига е мала лига на најдобри играчи на нашите сервери кој ке ги покажуват својата способност и потенцијал.

11Започна "Мини Ли...
Чет Мај 26, 2011 12:27 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Пријавете игра/Проблем во игра.

Доколку имате проблем во некоја игра пријавете тука.

00
Нема нови мислења

Закажете Клан Вар

Закажете си кланска игра на нашиот сервер ! Достапни сме 24/7 за да ги задоволиме вашите CS потреби !

00
Нема нови мислења

Промоција за играч.

Пријавете се за поголеми привилегии.

00
Нема нови мислења

Промоција за админ.

Пријавете/гласајте за најдобар админ.

11Најдобар админ ....
Саб Јун 18, 2011 5:02 pm
censured Видете го последното мислење

Превземање.

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

33Превземање на чи...
Чет Јун 23, 2011 5:01 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Прикачување.

Прикачете ваши фалјови кои мислите дека ке бидат корисни.

22j0keZ's videos ...
Пон Мај 09, 2011 10:35 am
??????  Видете го последното мислење

Останато.

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

Help Desk

Тука може да ги пишувате вашите проблеми со компјутерот, интернетот, игриците, програмите...

12Ви се молам помо...
Вто Јун 28, 2011 3:13 am
Dandleto Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Recycle Bin.

Сите непотребни постови и теми одат тука.

2343баниран - frozeX...
Чет Aвг 11, 2011 10:11 pm
frozeX Видете го последното мислење

Recently shared images

Statistics

   
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Регистрирани членови: Никој
Legend : [ Moderators ][ Член *** ][ Член ** ][ Член * ][ Член ][ ВИП ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
Users with a birthday within the next 7 days: ExxPLoReR^_x (26)

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistics
Statistics

Нашите членови се испратиле точно 125 мислења

Постојат b>92 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е monstrum

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Нед Апр 21, 2024 8:38 pm  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Форумот е заклучен Форумот е заклучен
Сега е точно Сре Мај 22, 2024 3:52 am