Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Veles Gaming Najdobra gejmerska organizacija vo Makedonija ! - Doma Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Join the forum, it's quick and easy

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Veles Gaming Najdobra gejmerska organizacija vo Makedonija ! - Doma Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација - 

Велешки Гејминг


Most active topic starters

Top posting users this month

No user

Top posting users this week

No user
За серверите.............

Пон Апр 15, 2013 4:44 am by Admin

Серверите повеќе не постојат..

Велес Гејминг новогодишни награди !

Пон Ное 21, 2011 1:06 pm by Admin

Здраво наши почитувани играчи,како што знаете се ближи Нова Година !
Затоа сакаме да поделиме новогодишни награди.

Што се наградите ?

1 место - ВИП админ на Авп Серверот
2 место - * Се добиваат следните флагови : ABCDEIJFMU
3 …


[ Full reading ]
Ризла гејминг со ново име

Чет Сеп 29, 2011 1:11 am by Admin

Здраво на сите... како што знаете нашата историја почна со името NightWar .. па потоа се кренавме со името Рзл .. станавме едни од попознатите во Македонија и Македонските Гејмерски органијации....
Па да еве и сега имаме ново …

[ Full reading ]
Ризла Сервери!

Пон Aвг 15, 2011 6:42 am by Admin

Серверите се бутнати поради одререни причини.
Се очекува во најкратко време да бидат кренати!
Ви благодариме на разбирањето !

Ризла Гејминг
Вашите драги администратори.

Земи админ !

Сре Jул 27, 2011 1:42 pm by Admin

Испадна нов начин за да добиете админ без да се мачите да играте 50 часа или да викнете 10 деца!
Бостирај го серверот и добиваш админ одма !

Контактирај не на Facebook: Rizla RzL Gaming(Директен Линк) , MSN: Nightwar@live.com !

Цена на бостот:[ Full reading ]

Counter Strike Slideshow: MKD’s trip from Macedonia (near Republic of Macedonia, Republic of Macedonia) to Veles (near Dolneni), Macedonia (near Republic of Macedonia) was created by TripAdvisor. See another Dolneni slideshow. Create your own stunning free slideshow from your travel photos.
Сега е точно Сре Мај 22, 2024 4:12 am