Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Мини Лига Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Join the forum, it's quick and easy

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Мини Лига Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Велешки Гејминг

Awp Arena


Мини Лига

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

Турнир

Турнирот ке се одржи на Клан Вар серверот со следниве мапи: de_dust2,de_nuke,de_inferno,de_cbble,de_train еден тим одбира мапа ! Може да се пријави секој кој што има клан ! Награди за прво место фул админ на дд2 серверот !

55Турнир скорови...
Вто Jул 26, 2011 2:17 am
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Мини Лига

Мини Лига е мала лига на најдобри играчи на нашите сервери кој ке ги покажуват својата способност и потенцијал.

11Започна "Мини Ли...
Чет Мај 26, 2011 12:27 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Пријавете игра/Проблем во игра.

Доколку имате проблем во некоја игра пријавете тука.

00
Нема нови мислења

Закажете Клан Вар

Закажете си кланска игра на нашиот сервер ! Достапни сме 24/7 за да ги задоволиме вашите CS потреби !

00
Нема нови мислења

Промоција за играч.

Пријавете се за поголеми привилегии.

00
Нема нови мислења

Промоција за админ.

Пријавете/гласајте за најдобар админ.

11Најдобар админ ....
Саб Јун 18, 2011 5:02 pm
censured Видете го последното мислење

Recently shared images

Statistics

   
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Регистрирани членови: Никој
Legend : [ Moderators ][ Член *** ][ Член ** ][ Член * ][ Член ][ ВИП ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistics
Statistics

Нашите членови се испратиле точно 125 мислења

Постојат b>92 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е monstrum

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Нед Апр 21, 2024 8:38 pm  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Форумот е заклучен Форумот е заклучен
Сега е точно Вто Jул 16, 2024 12:49 am