Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Како да станам админ на НИГХТ ПУБЛИК 1 Серверот ?? Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Join the forum, it's quick and easy

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Добродојдовте во Veles Gaming !

Како да станам админ на НИГХТ ПУБЛИК 1 Серверот ?? Modaca10

Правила : Link

Наш Фејсбук: Link

Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Велешки Гејмин најдобра гејмерска организација

Велешки Гејминг

Awp Arena


  Како да станам админ на НИГХТ ПУБЛИК 1 Серверот ??

  avatar
  ??????
  Гостин


  Како да станам админ на НИГХТ ПУБЛИК 1 Серверот ?? Empty Како да станам админ на НИГХТ ПУБЛИК 1 Серверот ??

  Пишување by ?????? Нед Мај 22, 2011 6:38 pm

  - Да бидете редовни на серверите и да ги почитувате правилата,а тоа да биде забележано од другите играчи,а не вие самите да се фалите
  - Да бидете добри играчи (да знаете да распознавате скилер и читер), што значи дека треба да имате претходно искуство од CS и админство
  - Да бидете регистрирани на форумот и редовно да го следите истиот
  - Да не се расправате на форум и сервер туку да почитувате фер плеј и дружење со сите играчи од сите националности
  - Серверот го прифаќате за забава и дружење
  - Да не барате админ по пат на мсн, пораки на форум и отварање нови теми
  - Никогасш не користел cheat и останати други недозволени работи


  GL & HF by Нигхт Теам

   Сега е точно Вто Jул 16, 2024 1:19 am